RSS registrovat login
Navigace: předchozí stranaúvodní strana
Drag and drop na webu

Pro jeden projekt jsem potřeboval nějakým způsobem implementovat funkcionalitu známou pod jménem "drag and drop". V tomto textu se pokusím nějak shrnout, co jsem zjistil.

Webparts
Vzhledem k tomu, že aplikace byla/je vytvářena v .Net (resp. VS), jednou z možností je použít tzv. webparts, které jsou součástí VS 2005, je to imho součást .net fw od verze 2.0. Celkem dobře zpracovaný tutoriál popisující tuto technologii lze nalézt na serveru ondotnet.com. Za zmínku stojí, že je to pouze první díl, na ten druhý je tam uveden odkaz, kde je popsáno, jak udělat, aby se dalo s definovaným objektem pohybovat myší. Ačkoliv jsou webparts určitě zajímavé a jednoduché pro použití, narazil jsem na jednu dost podstatnou nevýhodu - správně to funguje pouze pod takyprohlížečem IE, např. pod FF se to prostě hýbat nebude. Řešit by to snad mělo "the latest atlas release", více info na blogs.neudesic.com.

Smartjungle webparts
Dalším dílem, na které jsem narazil, je projekt Smartjungle webparts - "AJAX-enabled and Firefox compatible WebParts library for ASP.NET 2.0". Abych se přiznal, nezkoušel jsem jej, protože se jedná o komerční záležitost a jedna licence vás přijde na only $125. Na stránce lze nalézt i demo prezentující srovnání SmartWebParts, Atlas WebParts a default ASP.NET WebParts.

Walterzorn.com
Na výše uvedeném webu walterzorn.com jsem nalezl celkem zajímavou knihvnou psanou v js, která také umožňuje drag & drop - akorát zaregistrujete objekty, kterými se má dát pohybovat, lze povolit i změnu rozměrů uživatelem. Další informace a ukázky můžete najít na stránce projektu.

Informace ke stavu builder.cz zde


vytvořil Mi.Chal. 17.6. 2007 21:48, naposledy změněnil Mi.Chal. 17.6. 2007 21:48
přečteno: 3067x

Komentáře:
Žádné komentáře dosud nebyly vloženy.

Přidat komentář:
Jméno
E-mail
Web
Titulek
Obsah
thomas sabo rea mbt outlet thomas sabo charms sale louis vuitton taschen kaufen thomas sabo boutique mbt kaufen