RSS registrovat login
Navigace: předchozí stranaúvodní strana
Použitelná náhrada za Google Reader?

Asi nikomu neuniklo, že v blízké budoucnosti nás čeká ukončení provozu Google Reader. Na webu lze nalézt spoustu diskuzí, kde se řeší čím tuto službu nahradit.

Nejčastěji se zmiňuje feedly.com, který se prý nejvíce podobá původnímu readeru. Nevěřte tomu, vypadá to jinak a do vzhledu readeru (vlevo přehled kanálů, vpravo přehled titulků bez náhledů na x řádek) se mi to přepnout nepodařilo. Výhodou je alespoň to, že zatím je služba propojená s readerem, takže se stačí přihlásit přes google účet a máte k dispozici všechny kanály z readeru a co uděláte v jedné službě se projeví i ve druhé. Další nevýhodou je, že služba zřejmě nefunguje jako samostatný web, ale vyžaduje instalaci doplňku do prohlížeče. Těžko říct, proč.

Dále jsem zkoušel netvibes. Vypadá použitelně, dá se naimportovat nastavení readeru (v readeru data naleznete v nastavení na záložce Export/Import).

Dneska jsem narazil ještě na The Old Reader, podle tvůrců Just like the old google reader, only better. Faktem je, že používá podobný layout. Co ovšem zarazí je fakt, že import z readeru podporuje, ale nějakou "chvíli" trvá - zařadí se do jakési fronty a při troše štěstí se zdroje snad časem přidají. Mě se zobrazila informace, že ve frontě je přede mnou asi 40 tisíc lidí a číslo se nemění...

Co ještě mají zmiňované služby společného? Rychlost. Nebo spíš pomalost, svižnost readeru fakt nečekejte. Není to nepoužitelně pomalé, ale někdy změna zdroje zabere i pár vteřin, v readeru to trvá tak půl vteřiny. Těžko říct, jestli je to jenom přetížením služeb nebo je to "normální".

Závěr? Feedly mi nevyhovuje (nevím, kde lidi chodí na ty nesmysly, že se nejvíc podobá readeru). Do oldreaderu jsem zatím kanály nenaimportoval a dělat to ručně se mi nechce. Takže asi zkusím nějakou dobu používat netvibes a uvidíme...Informace ke stavu builder.cz zde


vytvořil Mi.Chal. 17.3. 2013 19:40, naposledy změněnil Mi.Chal. 17.3. 2013 19:48
přečteno: 4616x

Komentáře:

Další alternativa - G2Reader.com - vložil Mi.Chal. 17.6.2013 22:17:24

Nakonec nejspíš přejdu na G2reader.com,vypadá podobně jako GR a zdá se, že funguje...


Náhrada za iGoogle a Google reader z Čech - vložil Azmodan 12.6.2013 14:44:20

Ahoj všem,
jen jsem vám chtěl říct, že pokud sháníte náhradu za iGoogle a Google reader, tak jsme se před nějakým časem do toho všeho pustili s naším vývojovým teamem:) Vzhledem k tomu, že je projekt ve fázi programování a brzkého startupu, snažíme se zajistit financování. Předpokládané náklady na techniku, vybavení a zázemí nebudou nízké, přesto do toho chceme jít. Pokud chcete podpořit iGoogle a Google reader alternativu, můžete nám pomoci skrze startup server na adrese http://igg.me/at/mywebgrid/x/3573425 . Za Vaše donaty dostanete hodnotné dárky, takže to není žádné žebrání :) Můžete nás také sledovat na facebooku na adrese http://www.facebook.com/igooglereplace no a nebo twitteru na: http://twitter.com/iGooglereplace . Naše oficiální stránka pak je http://mywebgrid.com :) Díky a budeme se těšit ;)


The Old Reader naimportován :-) - vložil Mi.Chal. 27.3.2013 23:05:24

Tak jsem se dočkal, ráno přišel mail, že data do Old Readeru byla naimportována. Trvalo to jenom deset dní :-).


The Old Reader nebrat - vložil Mi.Chal. 23.3.2013 14:23:19

Tak nám utekl skoro týden a v OR pořád nemám naimportované odběry, ve frontě je aktuálně 19530 lidí, takže se dočkám tak možná v létě. Jediný odběr, který jsem tam ručně přidal se chvíli aktualizoval, ale poslední záznam je z 21.3.2013. Takže tahle služba je asi fakt k ničemu.


Přidat komentář:
Jméno
E-mail
Web
Titulek
Obsah
thomas sabo rea mbt outlet thomas sabo charms sale louis vuitton taschen kaufen thomas sabo boutique mbt kaufen