RSS registrovat login
Navigace: předchozí stranaúvodní strana
Nový Transport Tycoon

Původně jsem chtěl tady na těchto stránkách vybídnout lidi ke spolupráci na hře, kterou již nějaký ten pátek dělám. Doposud ji dělám sám, jelikož nikdo nevydržel a nikdo nový se nepřidal. Když jsem, ale prolezl internet zjistil jsem, že podobný problém jako mám já, má více lidí. Shánějí lidi pro svůj projekt a nikdo se k nim nechce přidat. Důvod ? Nenabízíme měsíční plat 50 000,- a bohužel zde není v republice nikdo, kdo by něco dělal jen pro radost, ale všichni dělají jen pro peníze. Za chvíli vám nikdo neodpoví ani na pozdrav, jednoduše pro to, že z toho nebudou nic mít.

Ale toto není stránka o úvahách o lidech. Ani toto místo není tomu určené. Rád bych zde představil projekt na kterém pracuji a o kterém zde budu průběžně informovat ( vzhledem k tomu, že dělám sám, půjde to pomalu, ale alespoň jistě :-) ) a snad i zveřejňovat obrázky.

Nuže o hře.
Roku 1994 se na trhu objevila hra, jejíž tvůrcem byl Chris Sawyer. Tato hra se jmenovala Transport Tycoon a do dnešního dne ji překonalo jen její pokračování z roku 1995 obohacené o přídomek Deluxe. Vznikly nějaké konverze aby hra běžela na dnešních OS a populární OpenTTDL. Tyto projekty však vyžadují data z originální hry a hru původní vylepšují. Já jsem se rozhodl vydat cestou jinou a vytvořit klon Transport Tycoona Deluxe od píky. Chci tuto kultovní hru převléct do nových šatů ( 3D ) a obohatit o věci, jež mi ve hře původní chyběly.

Jak toho dosáhnu aneb technické záležitost.
První a asi nejdůležitější je fakt, že hru jsem začal vytvářet primárně pro OS Linux. Kdo nezná Linux nebo nechápe proč, tak ať se s Linuxem naučí a pochopí :-)). Jako programovací jazyk využívám C/C++ a grafické rozhraní OpenGL. Kód jsem psal v Emacsu, ale teď už jsem musel sáhnout k něčemu pohodlnějšímu a tak používám Kdevelop. Grafika vzniká a nadále bude v 3D modelovacím programu Blender a pro úpravu 2D využívám Gimp.

Výzva.
Kdyby někdo z vás doma vyštrachal nějaké textury vlaků, domů, aut apd., nějaké již hotové modely nebo jen zvuky které by se mi mohli hodit, budu rád, když mi je poskytnete. Ano a obvyklá otázečka. Co za to ? Prd a tři vořechy navrch :-))). Tato hra vzniká jako freeware a proto si nemohu dovolit do ní investovat více než svůj čas. Ale tyto věci by mi ho hodně ušetřily.

Tohle je úplně první model, který jsem si udělal pro testovací účely.


vytvořil BlackShark 2.8. 2005 21:06, naposledy změněnil BlackShark 2.8. 2005 21:22
přečteno: 10414x

Komentáře:

- vložil 26.11.2010 14:13:38


pěkný - vložil martin 1.10.2006 13:12:55

Tak na to se těšim. doufám že ještě na tom děláte. rád bych pomohl. sice programuj jen tak pro radost a rád bych pomohl ale mé znalosti programování nejsou na tak dobré úrovni. škoda


Přidat komentář:
Jméno
E-mail
Web
Titulek
Obsah
thomas sabo rea mbt outlet thomas sabo charms sale louis vuitton taschen kaufen thomas sabo boutique mbt kaufen