RSS registrovat login
Navigace: předchozí stranaúvodní strana
Zvýrazňování syntaxe ve vlastní aplikaci

Zvýrazňování syntaxe je užitečná vlastnost, která zvyšuje čitelnost editovaného textu (především nějakého programu či skriptu), proto není divu, že se to spousta lidí snaží implementovat ve svojí aplikaci. V Delphi to většinou zkouší tak, že si dají na formulář richedit a řeší to nastavováním atributů pro části textu - brzy ale narazí na to, že je to pomalé. Takže jak na to?

Delphi, C++ Builder a kompatibilní :-)

V delphi lze využít SynEdit. BCB přeloží i zdrojáky pro Delphi, takže by s tím neměl být problém ani tam. Dále byla tato komponenta použita třeba i v Lazarovi (IDE pro Free Pascal).

Java
Pro javu by měl jít použít jEdit. Doporučovali to v diskuzi na zvýrazňování xml syntaxe, já s tím žádné zkušenosti nemám. Zajímavé je, že v diskuzi bylo zmiňováno url http://syntax.jedit.org, narazil jsem ale i na http://jedit.sf.net, tam je totéž jako na www.jedit.org.

Na stránce syntax.jedit.org se lze dočíst, že vychází z nějaké původní verze toho druhého, nicméně to na sourceforge vypadá moderněji, aspoň ten jejich web - a je tam plno screenshotů. Takže já bych asi vzal to druhé :-).

Informace ke stavu builder.cz zde


vytvořil Mi.Chal. 10.11. 2006 8:08, naposledy změněnil Mi.Chal. 10.11. 2006 8:19
přečteno: 3340x

Komentáře:
Žádné komentáře dosud nebyly vloženy.

Přidat komentář:
Jméno
E-mail
Web
Titulek
Obsah
thomas sabo rea mbt outlet thomas sabo charms sale louis vuitton taschen kaufen thomas sabo boutique mbt kaufen